Zlatá srnčí trofej 2010 - OMS Rakovník

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Zlatá srnčí trofej 2010

Kultura, práce s mládeží > Zlatá srnčí trofej

Okresní kolo soutěže pro děti "Zlatá srnčí trofej 2010"


Letošní okresní kolo soutěže Zlatá srnčí trofej proběhlo 29.5.2010, tentokrát pod záštitou mysliveckého sdružení Sokol Pavlíkov v okolí jeho lovecké chaty Na Hůrce. Krásné prostředí umocnilo zážitky 40 dětí, které se soutěže zúčastnily. Děti vybíhaly za krásného slunečného dne na trasu lovecké stezky, kde pro ně bylo připraveno celkem deset stanovišť. Poznávaly předvedená plemena loveckých psů, ukázky paroží, lebek a čelistí zvěře, preparáty pernaté i srstnaté zvěře, určovaly listnaté i jehličnaté stromy rostoucí přímo na stanovišti. Nechybělyodlitky stop zvěře, hlasy zvěře z vábniček a otázky z ochrany přírody. Současně probíhala i střelecká soutěž. Děti si vyzkoušely své střelecké umění při střelbě ze vzduchovky do terčů.

Po doběhnutí do cíle bylo pro všechny připraveno občerstvení u táboráku. Myslivci pro děti připravili i pouťovou střelnici, kde si mohly vystřílet sladkosti i drobné ceny.Za dětmi přijeli i dva sokolníci, zaměstnanci letištní ochrany z Prahy, se sokolem stěhovavým a orlem skalním. Děti mohly zblízka sledovat práci s těmito dravci.Pavlíkovští myslivci - kynologové připravili pro děti ukázky z výcviku norníků v umělé noře, která je u lovecké chaty. Pro vítěze Zlaté srnčí trofeje a střelecké soutěže ze vzduchovky byly připraveny poháry a plakety, které věnovala firma Terč Procházka Robert, Rakovník. Děti dostaly diplomy, trička s logem soutěže Zlatá srnčí trofej a spoustu věcných cen, na které přispěli tito sponzoři:

HS Hředle, MS Jedlina Václavy, MS Javorna Čistá, MS Tetřev Kolešovice, MS Přílepy - Kněževes, MS Háj Všetaty, MS Sokol Pavlíkov, MS Mšecké Žehrovice, MS Bažantnice Řevničov, MS Vinice Krakov, OÚ Šanov, Městys Kněževes, OMS ČMMJ Rakovník, LS Lány, LS Lužná, firma Breník Karel Křivoklát, firma Chmel Rosa Mutějovice, firma Rolc Kněževes, Družstvo Agrochmel Kněževes. Z toho je patrno, že většině myslivců a veřejnosti není lhostejná výchova naší nové myslivecké generace.

Do národního kola soutěže postupují:
z kategorie A (3.-5. roč.)
Jan Gregor z mysliveckého kroužku Kněževes
z kategorie B (6.-9. roč.)
Eliška Ritterová z mysliveckého kroužku Kolešovice.

V soutěži ve
střelbě ze vzduchovky vyhráli:
Požár Jaroslav z Mutějovic (1. a 2. roč.)
Tichý Daniel z Lužné (3.- 5. roč.)
Beneš Karel z Čisté (6. - 9. roč.).

Závěrem bych chtěl poděkovat všem myslivcům, členům MS Sokol Pavlíkov, členům Sboru dobrovolných hasičů Pavlíkov a sponzorům za jejich obětavou pomoc při realizaci této velice zdařilé akce pro děti.

Miroslav Franěk

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky