Zlatá srnčí trofej 2012 - OMS Rakovník

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Zlatá srnčí trofej 2012

Kultura, práce s mládeží > Zlatá srnčí trofej

Okresní kolo soutěže pro děti "Zlatá srnčí trofej 2012"


Letošní okresní kolo ZST uspořádal OMS ČMMJ Rakovník ve spolupráci s honebním společenstvem Mutějovice v obci Lhota pod Džbánem dne 26.5.2012.

Slavnostní zahájení bylo na návsi u rybníčku, kde za hlaholu Křivoklátských trubačů přivítal 32 dětí představitel honebního společenstva Mutějovice Ing.Zdeněk Rosa.

Na myslivecké stezce děti prokazovaly své znalosti na deseti stanovištích. Určovaly plemena loveckých psů, lebky, paroží a čelisti zvěře, preparáty srstnaté i pernaté zvěře, listnaté a jehličnaté stromy rostoucí přímo na stanovištích, stopy zvěře a hlasy zvěře z vábniček. Nechyběly ani otázky z ochrany přírody a střelba ze vzduchovky na terče.

Obětaví myslivci z Mutějovic připravili pro děti pouťovou střelnici, kde si děti po doběhnutí stezky mohly vystřílet sladkosti a drobné ceny. Pro děti byla připravena i beseda o myslivosti s občerstvením u táboráku.

Za dětmi přijeli i sokolníci, zaměstnanci letištní ochrany z Prahy, kteří na nedaleké louce předvedli své dravce: orla skalního, káně Harisovo a sokola. Děti měly možnost zahlédnout zblízka prolety orla skalního. Toho odhánělo od svého hnízdiště káně lesní z nedalekého lesa, což byl velice zajímavý moment ukázky.

Pro vítěze ZST a střelecké soutěže ze vzduchovky byly připraveny nádherné poháry s logem soutěže, které věnovala firma Terč Procházka Rakovník.

Děti obdržely i diplomy a trička s logem soutěže ZST a spoustu věcných cen, na které přispěli sponzoři: OMS ČMMJ Rakovník, MS Vinice Krakov, HS Hořesedly, MS Lužná Hlavačov, MS Háj Všetaty, MS Mileč Hřebečníky, MS Sokol Pavlíkov, MS Tetřev Kolešovice, MS Kněžská jáma Senomaty, MS Přílepy-Kněževes, MS Chrášťany-Olešná, OÚ Kněževes, OÚ Kounov, OÚ Přílepy, Družstvo Agrochmel Kněževes, Chmel Rosa Mutějovice, Rolc Kněževes, Karel Breník Křivoklát.

Do národního kola postoupili v kategorii A Jarek Požár ze Lhoty pod Džbánem
a v kategorii B Jan Gregor z Kněževsi.

Děkujeme členům HS Mutějovice za obětavé zajištění konání této akce, dále členům okresní myslivecké rady OMS ČMMJ Rakovník, Křivoklátským trubačům a všem myslivcům, kteří se podíleli na konání této velice zdařilé akce pro děti.

Miroslav Franěk, člen myslivecké rady OMS ČMMJ Rakovník


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky