Zkoušky v norování Pavlíkov 2008 - OMS Rakovník

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Zkoušky v norování Pavlíkov 2008

Kynologie > Zprávy z akcí

Zkoušky v norování Pavlíkov 2008

Okresní myslivecký spolek Rakovník ve spolupráci s mysliveckým sdružení „Sokol“ Pavlíkov uspořádal zkoušky nováčků v bezkontaktním norování v areálu umělé nory „na Hůrce“ v Pavlíkově. Vrchním rozhodčím byl pan Václav Sypecký, posuzovali pánové Květoslav Kapoun a Milan Kutil. Zkoušek se zúčastnily dvě desítky psíků, převážnou většinu tvořili jezevčíci všech druhů srsti, všichni standardního rázu.

Dále jsme mohli vidět práci několika německých loveckých teriérů, hladkosrstého foxteriéra a lakeland teriéra . Vzhledem k tomu, že v areálu nory v Pavlíkově probíhali po několik týdnů nácviky, byli všichni psíci výborně připraveni, všichni zkoušku úspěšně složili, jen občas s malým zaváháním při disciplíně rychlost. O výborné pohoštění se postarali členové MS „Sokol“ Pavlíkov, o pozornosti pro startující psíky a ceny pro nejlepší pak sponzorská firma „PROPLAN“.

Vítězem zkoušek se pak stal drsnosrstý standardní jezevčík Brit od Jelení boudy s maximálním možným počtem bodů a nejnižším časem při disciplíně rychlost – časem 0,13 sekund. Úspěšným vůdcem byl pan Petr Topka.  

Zaznamenala: Hana Spalová

Vůdčí
Rozhodčí
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky