Jarní svod 25.4.2010 - OMS Rakovník

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Jarní svod 25.4.2010

Kynologie > Zprávy z akcí

Jarní svod loveckých psů Pavlíkov – 25. 4. 2010

V neděli 25. 4. 2010 se v areálu Mysliveckého sdružení „Sokol“ Pavlíkov sešli mladí jedinci loveckých plemen na tradičním jarním svodu.

Ten pořádal Okresní myslivecký spolek v Rakovníku jako osvědčenou akci, jejím cílem je zhodnotit novou generaci psíků po stránce základních exteriérových parametrů a povahy. Hodnotí se typičnost v daném plemeni, zbarvení, síla kostry, chrup a skus, kvalita srsti a povaha, dále se pak  oko, čenich a ucho, u drsnosrstých plemen výraznost znaků a samozřejmě základní hrubé vady.

Po veterinární prohlídce, které se ujal MVDr. Jan Biňovec zahájil celou akci předseda kynologické komise OMS Rakovník pan ing. Václav Kloub a poté se již práce ujali rozhodčí z exteriéru pan Petr Buba, který posoudil vysokonohá plemena a paní Hana Spalová, která hodnotila nízkonohá plemena.

Celkem prošlo svodem 53 jedinců. Poměrně početná korona diváků mohla vidět 5 dlouhosrstých standardních jezevčíků, 4 hladkosrsté standardní jezevčíky a 5 drsnosrstých, šest border teriérů, pět německých loveckých teriérů, po jednom zástupci mezi nízkonohými plemeny měli hladkosrstý foxteriér, irský teriér, slovenský kopov, parson rusell teriér, jack rusell teriér, hanoverský barvář a alpský jezevčíkovitý brakýř. Mezi vysokonohými psy bylo pět zástupců českého fouska, 5 jedinců maďarského krátkosrstého ohaře, 3 němečtí krátkosrstí ohaři, dva výmarští krátkostí ohaři, dva němečtí křepeláci, po jednom zástupci pak měla plemena malého a velkého münsterlandského ohaře, anglického setra a jako méně obvyklé plemeno mohli diváci vidět i polského ogara. Úroveň jedinců byla rozlišná, oba rozhodčí majitelům vysvětlili jejich přednosti i nedostatky, případně poradili, jak s psíkem dále pracovat a na co se zaměřit, co vylepšit, třeba i jen úpravou krmných dávek.

O celkovou organizaci se starali členové místního mysliveckého sdružení, kteří zabezpečili tradičně výborné občerstvení pro všechny účastníky a poděkování si zaslouží i firma Purina - Pro Plan, které všem jedincům, kteří touto akcí prošli, věnovala pozornost ve formě krmení a reklamní předmětů. Věříme, že většinu psíků brzy potkáme na dalších kynologických akcích, ať už pracovních nebo exteriérových.

Hana Spalová
foto Barbora Spalová

Další fotografie k akci jsou k prohlédnutí ve fotogalerii.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky